W jaki sposób zatroszczyć się o własny wzrok

Wiele się słyszy o najogólniej rozumianej higienie. Dbania o ciało, schludność, higiena dłoni. Rzadko, ale jednak słyszymy też o higienie wzroku. Jak więc zatroszczyć się o oczy? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to, żeby w naturalny sposób zatroszczyć się o nasze oczy.

http://www.optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Unikaj promieniowania UV, bowiem ma ono ujemny wpływ na skórę, lecz też na wzrok! Może się on nawet przyczynić do uszkodzenia wzroku. To stąd właśnie tak ważne jest zakładanie okularów przeciwsłonecznych. Noś szkła przeciwsłoneczne, które posiadają właściwy filtr. Czytaj przy wyraźnym świetle. Skąpe światło może się w znaczącym stopniu przyczynić do kłopotów ze wzrokiem, w tym jego drastycznemu pogorszeniu. Za każdym razem trzeba dbać o to, żeby czytać książkę lub gazetę przy zapalonym świetle.Na czerwone oczy najlepszy sen. Wiele ludzi mniema, że na czerwone oczy (zabieg korekcji wzroku - sprawdź tutaj) najbardziej odpowiednie będą krople osiągalne bez problemu w aptece. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Owszem, kropelki redukujące zaczerwienienie oczu skurczą naczynia krwionośne w tym miejscu zlokalizowane, jednakże na dłuższą metę niewiele pomogą. Najlepiej zatroszczyć się o odpowiednią ilość snu oraz zmniejszyć ilość czasu spędzanego przed laptopem i telewizorem.

Marchew to w najwyższym stopniu prozdrowotne warzywo dla naszego oka To, na skutek znacznych ilości witaminy A zawartej w marchwi. Witamina ta ochrania oczy przed zaburzeniami oraz schorzeniami takimi jak schnięcie spojówek oraz kurza ślepota. Te powody potwierdzają to, iż warto regularnie jeść marchew. Szczególnie uczulone na higienę oczu powinny być osoby, jakich bliscy chorują czy chorowali na jaskrę i zaćmę. Wskazanym jest badanie ostrości wzroku, ewentualnej wady wzroku, pola widzenia itd..
O schorzeniu mogą znamionować symptomy takie jak: obniżenie ostrości wzroku, wszelakie „pajączki” w polu spojrzenia, zniekształcenia w obrazie bądź tak zwane widzenie za mgłą. Niezwłocznie do specjalisty wybrać się musimy, kiedy między innymi dochodzi do nagłego spadku ostrości wzroku, intensywnego zaczerwienienia, niedyspozycji bólowych, poczucia istnienia obcego ciała w oku.

Podstawą troski o wzrok jest regularna (przynajmniej raz do roku) kontrola u okulisty. Jeśli nie mamy dotąd wybranego lekarza, proponuję wystukać w wyszukiwarkę zwrot: klinika leczenia wad wzroku lub witrektomia - polecana klinika.