Na dobre i na złe – czyli w czym może pomóc terapia małżeńska

Ślub to ważny moment w życiu w zasadzie każdej osoby. Czy kobieta, czy mężczyzna chce poznać tą jedną osobę, z którą będzie mogła/mógł spędzać wolne chwilę, żyć i rozwijać się. Wszystko jest wspaniale, gdy wpatrzeni w siebie spotykamy na swojej drodze same przyjemne chwile. Problemy zaczynają pojawiać się wówczas, gdy nie umiemy sprostać pojawiającym się … problemom.
małżeństwo
Author: @sage_solar
Source: http://www.flickr.com
Na pojawiające się kłótnie i sprzeczki w rodzinie jedni reagują lekceważąco inni uważają je za mordęgę, a jeszcze inni zaczynają się frustrować i są gotowi do jak najszybszego rozwiązania problemu przez rozłąkę. Czy ucieczka od problemów – bo tak można to nazwać – to właściwy sposób na życie? Oczywiście nie. mediacje małżeńskie warszawa, nawet najdoskonalsze nie obywa się bez sprzeczek i niejasności. Sztuką jest, aby wykorzystać je w pozytywny, a nie negatywny sposób. Sprzeczki i kłótnie nie pojawiają się bowiem bezpodstawnie. Zgoda wymaga pojawienia się nici porozumienia między mężem a żoną i właśnie o to porozumienie powinniśmy zabiegać. Te małżeństwa, które pomimo szczerych chęci nie są w stanie dojść do porozumienia mogą wziąć udział w terapii (ważne źródło).
Terapia małżeńska (ciekawe informacje) to skuteczny sposób na znalezienie rozwiązania małżeńskich sporów. Wielokrotnie nie zdajemy sobie sprawy jakie odczucia i skrywane emocje nami rządzą. Niektóre wynikają z wczesnych doświadczeń, jeszcze z okresu dzieciństwa, inne nabywamy w toku relacji z pierwszymi parterami. Nierzadko też sami – nawet jeśli bardzo chcemy – nie potrafimy ich w sobie dojrzeć. Jest to jednak niezwykle ważne,
małżeństwo
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
jako że bywa najczęściej podstawą naszych zachowań w relacji małżeńskiej. Dlatego korzystanie z terapii, a więc spotkań małżonków z terapeutą, który pełni w tym przypadku rolę pośrednika, osoby bezstronnej a jednocześnie rozeznanej w mechanizmach ludzkiego zachowania, może zagwarantować niezwykłe rezultaty.

Stojąc na ołtarzu małżonkowie przysięgają sobie wierność i miłość niezależnie od okoliczności i sytuacji. Życie nie jest przewidywalne i okoliczności nie zawsze będą szczęśliwe. Ważne, by w takich sytuacjach odnaleźć wspólny język, zrozumienie i wyjście z niesprzyjającej sytuacji. Wymaga to od obu partnerów zaangażowania i jakby nie patrzeć ciężkiej pracy. Podczas terapii małżonkowie mogą poznać skuteczne narzędzia, które im w tym pomogą.