Jakiego rodzaju regały są najlepsze do laboratorium?

Podobnie jak do każdej pracy, do Laboratorium też są konieczne odpowiednie meble. Potrzebne są szczególnego rodzaju stoły czy też szuflady.


Bardzo ważny jest Wybór systemu montowania mebli. Jeśli we właściwy sposób są one ustawione, wtedy miejsca pracy są także właściwie przygotowane.


Aby tak było, musimy dobrać odpowiednie dygestoria laboratoryjne. Stelaż o kształcie litery "C" pozwoli na zastosowanie szafek większych gabarytowo. Kształt ten ułatwi również utrzymanie w czystości laboratorium. Daje to również możliwość jego lepszego wzmocnienia. Dzięki temu można by na blatach postawić specjalistyczną aparaturę. Stelaż w kształcie litery "A" zagwarantuje znaczną stabilność oraz wzmacnia odporność na rozmaite awarie. Szczególnie jest to ergonomiczne wyjście dla stanowisk, które są przeznaczone do pracy w stojącej pozycji. Miejsca bez stelażu będą natomiast znakomite dla prac administracyjnych oraz dydaktyki bez zajęć praktycznych.


Pudło na perfumy
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com


Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Podczas wybierania szafek trzeba zwracać szczególną uwagę na ich obciążenie. Rozstawiając szafki trzeba także pod uwagę wziąć możliwość zamontowania nadstawki z elektrycznym gniazdem oraz oświetleniowym modułem. Przy szafkach mobilnych trzeba wziąć pod uwagę wytrzymałość kół. Szafki powinny być także dostosowane zarówno do pracy w pozycji stojącej jak i siedzącej. Wybierając szuflady do laboratorium, musimy mieć na uwadze zabezpieczenie frontów szufladek przed rdzewieniem i zniszczeniami, które mogłyby zostać wywołane przez cieknące preparaty żrące. Istotna jest także możliwość wysuwania wyłącznie pojedynczej szuflady w konkretnym momencie.


Również bardzo ważne jest zabezpieczenie ich przed samoistnym wysunięciem. Istotne są też blaty, jakie są nierozłączną częścią laboratoryjnych stolików. Wybór materiału, z którego wykonany jest stół jest uwarunkowany od planowanego zastosowania.