Dzieci to największy skarb i ich posiadanie jest ogromnym szczęściem

My mimo skarżenia się na ciągły brak czasu, bezustanny bałagan i marudzenie kochamy je bardzo mocno. Tak naprawdę, gdyby nagle tego wszystkiego miałoby zabraknąć, to niejeden oddałby majątek za powrócenie do takiego stanu, kiedy nie znajduje się czasu w gruncie rzeczy na nic.


To przykre, ale, nie każdy jeden posiada to szczęście, aby zostać rodzicem.
niepłodność
Author: Alan Light
Source: http://www.flickr.com


Szklanka wody
Author: Wonderlane
Source: http://www.flickr.com


W sytuacji gdy dotyka niepłodność - wielu świat się wali. Setki pytań wciąż zaprzątają głowę, widok spacerujących z maluchami rodziców budzi nie tylko zazdrość, ale szczegóły tu... również i złość, że to, co powinno realizować się normalnym trybem, u nas zwyczajnie nawala.Taką gorycz ciężko jest znieść w sytuacji, gdy wszyscy dookoła otrzymują taką szansę, a nasza niepłodność ostatecznie wykluczyła nas z grona szczęśliwych rodziców. Czy można w takiej chwili coś sensownego proponować ? Słów na pewno brak, gdyż nie sposób znaleźć argumentów na to, iż to nie tragedia nie mieć możliwości nigdy zostać rodzicem. Najlepiej sięgnąć innej kwestii. Oczywiście, niepłodność jest niczym wyrok, ale czy maluszek musi być z naszej krwi i kości, by je pokochać? Bardzo duża liczba maluszków nie ma szczęścia być kochanym dzieckiem - czy nie należałoby zatem dać szansy tym, których świat przywitał w samotności. Zamiast zatem zadawać pytania w stylu - dlaczego ja? - być może trzeba zalać miłością chociaż jedno, niekochane dziecko?


Nie ten bywa rodzicem, który to życie zapoczątkował.
Rodzic przecież nie tylko daje życie, ale jest w nim cały czas. W zupełnie niedużych radościach, ogromnych smutkach, porażkach czy zwycięstwach. Rodzic trwa przy dziecku cały czas. Bycie rodzicem to zwłaszcza budowanie nierozerwalnych więzi.