Czym zajmuje się pielęgniarka oraz położna? Jakie musi mieć cechy charakteru?

Istnieją takie profesje, jakie nieodłącznie wiążą się z pomaganiem. Ażeby wykonywać taki zawód trzeba mieć pewne predyspozycje, gdyż w innym razie może być dość ciężko spełnić swoje zadania.
pielęgniarka
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com


Przykładem osoby, o jakiej mowa jest pielęgniarka - znajdź pomoc -. Kształci się ona, aby potem opiekować się pacjentami. Jest ona nieodzowną częścią personelu w placówkach medycznych, ośrodkach zdrowia, jak również w mieszkaniach pacjentów. Trzeba bowiem wspomnieć, iż część z tego typu osób jest też pielęgniarkami środowiskowymi, co jest związane z wizytowaniem pacjentów w prywatnych mieszkaniach. Niektórzy, tym bardziej starsze osoby wymagają tego typu wsparcia, bo ich stan zdrowia nie pozwala na to, ażeby samodzielnie podejść na przykład do ośrodka po zastrzyki.


Kolejnym przykładem jest położna, jaka czuwa nad kobietami. Jej wsparcie głównie koncentruje się na kobietach w czasie ciąży i w połogu. Z kolei jest ona w stanie także rozpoznać ciąże, oraz kierować na badania, które kobieta powinna zrobić, gdy jest podejrzenie zagrożonej ciąży. Poza tym taka osoba po porodzie bada oraz wspiera matkę, udziela porad w sprawie opieki nad niemowlakiem do 6 tygodnia życia. Może również doradzać co jeść, gdy jest się w ciąży. Jej zadanie to również kwestia profilaktyki chorób typowych dla kobiet.


Ażeby móc pracować w takich zawodach należy mieć w sobie spore ilości empatii. Oprócz tego trzeba lubić pracę z ludźmi.
Osoby, które zastanawiają się nad taką profesją, z reguły nie pamiętają o tym, iż należy wykazać się mocną psychiką, gdyż niemal każdego dnia zdarza się mieć do czynienia z trudnymi przypadkami. Nie można się wtedy załamywać.