Co zrobić kiedy łysiejemy? Jakiego typu są na to sposoby? O czym nie zapominać?

Dla zdecydowanej większości mężczyzn włosy gęste to powód do domu, to oznaka młodości oraz sił witalnych. Trudno więc zaakceptować, jak w pewnym wieku zaczyna się proces wypadania włosów.


Zbyt duże wypadanie włosów to dość często wynik złej diety, długotrwałego stresu czy nawet choroby gorączkowej.


To również często reakcja na chemioterapię czy leki przeciwdepresyjne. Najbardziej popularną postacią jest jednakowoż łysienie typu męskiego, które dotyka aż sześćdziesiąt procent mężczyzn powyżej pięćdziesiątego roku życia. Taki rodzaj łysienia dosyć często zaczyna się naprawdę szybko, bo już w wieku 16-20 lat.


Profilaktyka małego uśmiechu
Author: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Source: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”


Łysienie u mężczyzn to proces fizjologiczny, jaki jest oczywiście związany z obecnością męskich hormonów płciowych. To jednakowoż, czy mężczyzna będzie łysieć jest zależne najbardziej od pochodnej męskiego płciowego hormonu - testosteronu, nazywanym dihydrotestosteronem. Wpływa on na mieszki włosowe, powoduje, iż zamiast długich, mocnych włosów rozpoczynają rosnąć krótkie oraz cienkie. Bardzo często łysieją różnorakie partie głowy, np. zakola.


Całe szczęście jednakże istnieją sposoby, by nie stracić wszystkich włosów, bo jak przeszczep włosów zakola wcale nie powinny być naszym zmartwieniem. Tego typu coś przeprowadza się w tego rodzaju sposób, iż przeszczepia się płaty skóry z dobrze rozwiniętymi włosami. Przeszczepia się je tam, gdzie występują największe ubytki.
To doskonały sposób, by pożegnać problem łysienia, by mieć cudowne, gęste włosy, również wtedy, kiedy jesteśmy już starsi. Większość mężczyzn ma takie kłopoty, ale na szczęście jest idealny sposób, z jakiego warto korzystać.