Co powinniśmy wiedzieć o kreatynie? W jakich momentach powinno się ją powinno używać? Która jest warta polecenia?

Kreatyna to jeden z popularniejszych suplementów na świecie. Dostępnych jest bardzo dużo typów takiego specyfiku, takich jak monohydrat, azotan, jabłczan czy chlorowodorek kreatyny.


Jak jednakże dobrać najlepiej, aby trening rzeczywiście gwarantował wyniki?
Kreatyna jest organicznym środkiem mającym niezbędne elementy strukturalne guanidyny i octowego kwasu. W organizmie człowieka tworzy się z argininy, glicyny a także metioniny. Kreatyna jest składnikiem, który naturalnie występuje w mięśniach szkieletowych, tam kumuluje się jej około dziewięćdziesiąt pięć procent, lecz jej mniejsze ilości znajdziemy też w mózgu, wątrobie jak i nerkach. Kreatyna ma wielką rolę w wytwarzaniu ATP (Adenozyno-5′-trifosforan), jest głównym źródłem energii dla mięśni, które pracują, szczególnie w kulturystyce.


plastyka twarzy
Author: Kendra Goering
Source: http://www.flickr.com


Kreatyna, a szczególnie polecana przez wiele osób kreatyna gainer (pod tym łączem http://www.sklep.sport-max.pl/) jest rekomendowana do przyjmowania przed i po treningu. W tych okresach występuje podwyższone wchłanianie, tak więc to najbardziej odpowiedni okres, by wspomóc nią swój organizm. Przed treningiem tym sposobem zasilamy energetyczne zasoby naszego organizmu, również poprawiamy wchłanialność kreatyny dzięki zwiększonemu dopływowi krwi do mięśni.


Co wtedy, gdy nie trenujemy? W tej sytuacji warto przyjąć 2 porcje, jedna rano na czczo, kolejną w czasie dnia, dwadzieścia minut przed jedzeniem.


W ten sposób dawkowanie stanie się najbardziej właściwe, bo nie przesadzimy z jej ilością, a ponadto pozostawimy właściwy poziom w organizmie, który pozwoli naszemu ciału lepiej na nią zareagować w czasie większego treningu.