Implanty jako rozwiązanie na uzupełnienie uzębienia

Ładny, błyszczący uśmiech to marzenie wielu osób. Natomiast są w życiu rozmaite sytuacje, gdy musimy usunąć ząb. Pocieszające jest to, że są metody, aby uzupełnić zęby.


Współczesna stomatologia przynosi dużo możliwości w wypadku utraty uzębienia, jednym z nich są implanty.


Jest to drobny tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki, bądź żuchwy. Perfekcyjny implant stomatologiczny musi być odporny, funkcjonalny i nie wyróżniać się swym kolorem na tle naturalnych zębów. Powinien go tworzyć dentysta (zalecamy tą stronę) z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Jest to najnowocześniejsze i niezwykle normalne podejście w przypadku niedostatku pojedynczego, czy też paru zębów. Implanty - (koniecznie sprawdź pod tym adresem) cennik jest dostępny w każdym gabinecie, jaki zajmuje się tego typu zabiegami. O wszczepieniu implantu decyduje stan kości szczęki i żuchwy, również całkowity stan zdrowia. Przy dużych ubytkach w uzębieniu implanty mogą tworzyć filary ramy protetycznej. Nawet dwa implanty dostarczają poboczne umocowanie i bardzo dobrze ustabilizują protezy całkowite. Implanty wyglądają i zachowują się jak prawdziwe zęby. Ze względu na swoją budowę są połączone z kością na zawsze.


przeziębienie
Author: Dreamstime
Source: Dreamstime
apteczka z lekami
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com


Po założeniu implantów trzeba starannie szorować zęby i przychodzić co pół roku na kontrolę do stomatologa.


Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej naokoło implantów gromadzą się zarazki, to zaś może spowodować miejscowy stan zapalny dziąsła, a następnie infekcję kości. Implanty to rozwiązanie długoterminowe, przy kontroli i poprawnej higienie jamy ustnej potrafią one wystarczyć na całe życie.