Jak najkorzystniej spędzić czas wolny? Na pewno w pięknej lokalizacji z dodatkowymi atrakcjami. To gwarantuje Ciechocinek

Pokaźne i najbardziej rozpoznawalne nizinne uzdrowisko zlokalizowane jest na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Jego symbolem i wizytówką są tężnie a także popularny Grzyb – fontanna solankowa, znajdująca się w centrum uzdrowiska. To bardzo znane uzdrowisko to dobrze znany setkom urlopowiczów Ciechocinek.
uzdrowisko
Author: http://lazienkiresort.com
Source: http://lazienkiresort.com
Ciechocinek to przede wszystkim popularne, drewniane tężnie solankowe, jakie należą do najbardziej pokaźnych na Starym Kontynencie. Powstały one w latach 20-tych XIX wieku. Jak na prawdziwe uzdrowisko przystało, Ciechocinek może się pochwalić również cudownym Parkiem Zdrojowym. Park ten od 1975 roku służy przybywającym tu na wczasy albo na kurację turystom. W parku tym jest pijalnia wód, zbudowana pod koniec dziewiętnastego wieku w tak modnym w tamtych uzdrowiskach stylu szwajcarskim. Kolejnym ciekawym obiektem w parku jest muszla koncertowa. Następnym unikatowym obiektem, jakim może się poszczycić Ciechocinek, jest cerkiew z końca 19 wieku, którą zbudowali cieśle z Uralu.W dzisiejszych czasach jest to jedyny w tej części Europy zabytek, który został wzniesiony w stylu uralskim. Dzięki takim atrakcjom słynne uzdrowisko staje się miejscem jeszcze bardziej interesującym, a Ciechocinek bardzo chętnie odwiedzają i ci, dla których najbardziej istotne jest zwiedzanie ciekawych zabytków. W Ciechocinku faktycznie warto odpocząć, zwłaszcza, iż mamy wiele możliwości. Sanatorium Ciechocinek to niezliczona ilość miejsc noclegowych, w których możemy konkretnie wypocząć oraz nabrać sił na całkiem nowe wyzwania. Wybór jest rzeczywiście duży i różnorodny, gdyż poza standardowymi noclegami, bez żadnych atrakcji są te bardziej wyrafinowane propozycje, jak spa. SPA http://www.kasun.pl/, ta nazwa wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza "Sanus Per Aquam", w wolnym tłumaczeniu zdrowie dzięki wodzie. Prawdziwie zdrowotny charakter wody używa się na różnorodne sposoby w kąpieliskach.

wakacje
Author: Polska Zielona Sieć
Source: http://www.flickr.com
Tak spędzony czas procentuje bardziej znaczną kondycją, samopoczuciem i ogólnym optymizmem. Coraz większa ilość osób jak jedzie na wakacje, to korzysta z możliwości spa, ponieważ to świetne uzupełnienie całkiem miłego pobytu w jakimś wspaniałym miejscu. Powinniśmy się na to zdecydować wybierając się do Ciechocinka, a nasze zadowolenie będzie jeszcze bardziej odczuwalne. Szczególnie korzystnie zdecydować się na taki pobyt w zabytkowym miejscu z dodatkami jak spa. W takiej sytuacji będziemy maksymalnie wypoczęci oraz zrelaksowani.