W jaki sposób dzisiaj dbać o uzębienie, aby prze długi czas cieszyć się pięknym uśmiechem?

Dzisiaj możemy bez stresu leczyć swoje uzębienie w specjalistycznych klinikach. Dentyści dbają o to, aby skutecznie leczyć zęby, żeby ślicznym uśmiechem cieszyć się długi czas.


Lekarz
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com


W dobrym centrum stomatologii prowadzona jest stomatologia zachowawcza, która specjalizuje się leczeniem istniejącej już próchnicy. Wykorzystywane są najbardziej nowoczesne materiały neokompozytowe i materiały do odbudowy twardych tkanek zębów na bazie szklanych włókien. Wszelkie zabiegi są robione w znieczuleniu miejscowym. W takim centrum stomatologii prowadzone jest również wybielanie zębów z użyciem lampy Beyond. Metoda ta szybko wybiela uzębienie oraz niweluje przebarwienia, jakie znajdują się w głębi zęba. W czasie zabiegu trzykrotnie nakłada się żel wybielający z utleniaczem. Składniki tego żelu są uaktywniane przy pomocy lampy Beyond, która transmituje tzw. zimne światło. Co istotne, lampa ta jest zupełnie bezpieczna dla pacjentów. Po takim wybielaniu zęby stają się jaśniejsze o kilka tonów a uzyskane rezultaty mogłyby utrzymywać się dwa lub trzy lata. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ jest prowadzony w znieczuleniu miejscowym. Po zakończeniu zabiegu pacjent może czuć nadwrażliwość uzębienia, ale mija ona po dwudziestu czterech godzinach. Do 48 godzin trzeba zachować białą kurację żywieniową, aby nie pojawiły się przebarwienia uzębienia. Dieta taka czasem powinna być stosowana przez 7 dni.


Aby rzęsy były piękne
Author: PR-ZONE
Source: PR-ZONE
Endodoncja jest przeprowadzana w przypadku zębów ze zmienioną chorobowo miazgą i jest jedynym ratunkiem dla zębów przed usunięciem. W centrum stomatologii jest stosowane nowoczesne leczenie kanałowe, które maksymalnie powiększa szanse na jego pozytywny skutek.


W przypadku pacjentów uczulonych na leki miejscowego znieczulenia są wykonywane zabiegi w znieczuleniu ogólnym. Znieczulenie ogólne również wykonuje się u pacjentów, u których strach uniemożliwia wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym .