Jakie zioła stosować na co dzień?

Aby nadążyć za szybkim tempem życia coraz nagminniej sięgamy po różnorodnego typu preparaty wspomagające. Zażywamy specyfiki, ażeby się obudzić i zasnąć, nabrać werwy i się odprężyć.


Zamiast od razu wybierać syntetyczne leki, powinniśmy wypróbować zbawienne własności ziółek.


Łaźnia
Author: Walter Schärer
Source: http://www.flickr.com


Ziółka na stres. Stres (polecamy sprawdzić-> nowe-spojrzenie.pl/terapia-stresu.html) jest naturalną konsekwencją życia w naszych czasach. Każdy od czasu do czasu odczuwa jego skutki, a są też i tacy, którzy zmagają się ze stresem na co dzień. Ziółka na stres to m.in.: kozłek lekarski, szyszki chmielu, mięta pieprzowa oraz bazylia. Stosowanie ich w formie herbatek jest bezpieczne, z pewnością nie uzależnia i nie przynosi groźnych ubocznych skutków – w przeciwieństwie do niektórych specyfików zwalczających symptomy stresu.
Zioła na pobudzenie. Na ogół stosowanym środkiem na pobudzenie jest kawa. Warto jednakże wiedzieć, iż jej działanie będzie krótkotrwałe, natomiast często picie kawusi wnosi więcej szkody niż pożytku. W rzeczywistości poniektórzy powinni z niej całkiem zrezygnować. W zamian kawy można jednak sięgnąć po herbatkę z yerba mate. Zioło to też obejmuje kofeinę, a na dodatek witaminy oraz minerały. Działa podobnie do kawusi, z taką różnicą, iż jest od niej o wiele zdrowsze. Co na trawienie? Bóle brzucha, kolki to nieomal powszedniość dla wielu ludzi. Częstą przyczyną jest stres, jedzenie w pośpiechu, niedostosowana do własnych potrzeb dieta, a czasami po prostu zjedzenie nazbyt dużej ilości pożywienia.


Ziółka na trawienie to: kminek, szałwia albo anyż. Wzdęcia oraz uczucie pełności po zbyt obfitym i ciężkostrawnym obiadku można zmniejszyć popijając ziółka: napary z kminku czy też kopru włoskiego.