Jaki jest najdoskonalszy sposób nausuwanie przemian skórnych typu włókniaki? Czy opłaca się korzystać z laserów?

Włókniaki to zmiany skórne, które negatywnie wpływają na nasze życie. Psują nasza samoocenę, są nieestetyczne i demotywujące. Jak mogą powstawać? Jest mnóstwo różnorodnych przyczyn. Mają okazję powstawać w efekcie urazów, ale również zmian hormonalnych czy predyspozycji genetycznych lub oddziaływania otoczenia. Możemy je usunąć w sposób chirurgiczny i laserowo.
uroda
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Włókniaki usuwanie jest możliwe, a wielu lekarzy stosuje zabiegi laserem, ponieważ są raczej niezawodne i zupełnie bezbolesne.Laser jest doskonalszy od skalpela, a przyczyn jest wiele. Laser jest bardzo dokładny w porównaniu ze skalpelem. Jest tak dokładny, że możemy nim się posługiwać nawet na dziesiąte części milimetra. tego typu zabieg, jak epilacja laserowanieliczni porównują do wycierania tkanki gumką, zwyczajnie warstwa po warstwie, aż do całkowitego wymazania. Skalpelem jest to niemożliwe, gdyż nigdy tak precyzyjnie nie zdołamy wymierzyć głębokości cięcia.

Za pomocą lasera mamy szansę niwelować zmiany w miejscach niedostępnych dla skalpela. tego typu elementy to powieka (zobacz również Plexr Bytom) czy na przykład brzeg powieki przy oku. Chirurgicznie będzie to zbyt ryzykowne, ponieważ każdy ruch podczas zabiegu może uszkodzić oko. Należy by więc to wykonywać ze znieczuleniem ogólnym, co jest niezwykle poważnym zabiegiem. Przy tego rodzaju zabiegach laserowych pojawia się znacznie mniejsze ryzyko pojawienia się blizny, ponadto przy zmianach do dwóch centymetrów nie ma potrzeby szycia. Zabieg jest bezbolesny, u zdecydowanej większości pacjentów nie zachodzi potrzeba stosowania znieczulenia. Zabieg nie powoduje krwawienia, jest aseptyczny, tak wiec tkanka łatwo się goi. Znaczy to, że po tygodniu od zabiegu nie ma już po nim śladu. Laserem możemy niwelować zmiany na każdej części ciała, także na błonach śluzowych, a nawet w miejscach intymnych.

zdrowie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Laserem usuwa się zmiany, jakie są bezpieczne i łagodnie, nie będą niosły więc ryzyka, że są to zmiany nowotworowe, które mogą wymagać zbadania mikroskopowo. Wynika to z tego, że przy termicznej technologii usuwania za pomocą lasera nie można tej zmiany zbadać, a to dlatego, że tkanki w czasie zabiegu są poddawane odparowywaniu, nie wycinaniu. Zmiany o znaczeniu bezpiecznym zakwalifikowane do laserowego usunięcia to zwyczajnie różne zmiany w kolorycie skóry, o strukturze wypukłej i wielkości do 2 cm. Z kolei znamiona barwnikowe w zdecydowanej większości przypadków należy usunąć skalpelem, gdyż należy je zbadać pod mikroskopem.