Jak dopasować rakietę do tenisa do swoich potrzeb?

Tenis jest sportem na chwilę obecną coraz bardziej popularnym. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce panowało zwykle zdanie, że jest to dyscyplina tylko dla bogatych ludzi, a więc w pewien sposób elitarna. To zjawisko powoli się zmienia i aktualnie coraz większa liczba osób młodych i starszych decyduje się na wypróbowanie swoich sił na korcie. Tenis bez wątpienia jest dyscypliną wymagającą dużej energii, a do tego wyrabiającą refleks i kondycję.


tenis
Author: Steven Pisano
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też niektóre osoby decydują się na naukę gry w tenisa w celu wyrobienia sobie wymarzonej sylwetki. Tenis (HUCK - pokaż więcej) zalicza się bowiem do tego rodzaju sportów, przy których zawodnik się bardzo męczy i dzięki temu spala wiele kalorii. Nauka tej dyscypliny zwykle nie trwa długo i nie jest kłopotliwa, rzecz jasna bardzo wiele uzależnione jest jednak od formy zawodnika. Dla ludzi, którzy uprawiają tenis od wielu lat i są w tym bardziej zaawansowani, coraz większą wagę ma sprzęt używany do meczów. U części osób już na samym początku powstają pytania, przede wszystkim o dobór odpowiedniej rakiety tenisowej.

Aspekty, na które warto zwrócić uwagę

Rakieta do tenisa to przyrząd, którego dopasowanie wymaga przemyślenia wielu spraw. Rzecz jasna dla sporej liczby ludzi podstawową kwestią ograniczającą jest zasobność portfela (sprawdź jaką rakietę wybrać). Na szczęście rakiety do tenisa mają znaczną rozpiętość jeśli chodzi o ceny i szczególnie amatorzy nie muszą od razu kupować tych najdroższych. Także niższym kosztem można
tenis
Author: adidas
Source: adidas
dopasować profesjonalną rakietę. Jej cechy uzależnia się w pierwszej kolejności od częstotliwości grania. Logiczne jest, że dla osoby uprawiającej ten sport raz na jakiś czas rozsądnym wyborem będzie rakieta mniej kosztowna. Ponadto ważna jest także płeć sportowca i wiek, inne są bowiem rakiety dla dzieci, a inne dla dorosłych.


Dla zaawansowanych zawodników

Miłośnicy tenisa, którzy grają od bardzo długiego czasu, zwykle sami powiadają wiedzę jaki sprzęt kupować do swoich możliwości. Ponadto gracze zawodowi często mają swoje ulubione modele, do których są przywiązani. Należy dodać, że rakiety bardzo dobrej jakości i renomowanych firm zazwyczaj mają też odpowiednio wyższe ceny. Niektóre z nich kosztują nawet więcej niż tysiąc złotych - -> przejdź na novasport.pl.