Jakie państwa są najbardziej popularne wśród naszych rodaków? Gdzie udajemy się, by zarabiać?

Od kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej gromadnie ruszyliśmy na Zachód. Nie od razu wszystkie kraje otworzyły całkowicie swoje granice i rynek pracy, lecz i tak zmieniło się wiele.


Nagle zyskaliśmy nowe szanse oraz możliwości, świat się przed nami otworzył, a w konsekwencji okazja na lepsze życie. Spośród krajów, jakie stały się najpopularniejsze dla Polaków są Niemcy, Holandia oraz Wielka Brytania.


spójrz


Jeżeli chodzi o Niemcy to Polacy jeździli już w tamte rejony kilka lat wcześniej, jak jeszcze nie byliśmy w Unii Europejskiej. Zresztą co tu gadać, wielu naszych rodaków żyło tam w czasach komuny. W dzisiejszych czasach Niemcy są rzeczywiście otwarte na różnorodnych pracowników, więc między innymi na każdym kroku słychać tam język polski. Wiadomo jednocześnie, że praca nie jest zbyt łatwa.


sport - obrazeczek
Author: Flowizm ...
Source: http://www.flickr.com


Prościej mają osoby z komunikatywną znajomością niemieckiego, ale jak praca w Niemczech (sprawdź przewozy do Niemiec) opieka osób starszych to najbardziej popularny zawód. Istnieje spore zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, ponieważ cała Europa, więc też i Niemcy się starzeją. W kolejnych popularnych państwach takich jak Holandia i Wielka Brytania prace są podobne, ale na przykład w Holandii najbardziej znana jest praca w sezonie letnim oraz wiosennym w licznych szklarniach - tutaj o opiece nad osobami starszymi w Niemczech.


Dziewczyna
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Holendrzy uprawiają bardzo dużo warzyw oraz roślin, tak więc w sezonie jest tam bardzo duże zapotrzebowanie na sezonowych pracowników. Wielu z nich mieszka tam cały rok, pozostaje na okres zimowy, lecz niektórzy w sezonie pracują, a w zimę wracają do naszego kraju.
Zarobione w Holandii pieniądze starczają na bardzo długo, gdyż oczywiście wypłaty w państwach bogatszych są o wiele bardziej pokaźne. Nie zadziwia więc, że ochoczo udajemy się tam, by zarobić.