Jaka musi być pielęgniarka? Co ważne jest gdy chodzi o wykonywanie tego zawodu?

Bycie pielęgniarką wymaga od danej osoby konkretnych predyspozycji. Dużą wiedzę możemy przyswoić podczas kursów, natomiast istotne są także odpowiednie cechy charakteru, które taka osoba powinna mieć, a tego przecież nie da się nauczyć.


schemat BHP
Author: STILL
Source: TILL
Co jest istotne w pracy jako pielęgniarka jak również jakimi rzeczami zajmuje ktoś taki?


stomatolog
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Pielęgniarka - znajdź skuteczne rady - w ogólnym opisie opiekuje się pacjentami. Sprawuje podstawową opiekę pielęgnacyjną, jak i rehabilitacyjną, oraz jest dużym wSPArciem kiedy mowa i diagnostyce. Pacjent, który znajduje się pod opieką pielęgniarską, powinien mieć zapewniony dobry komfort. Często potrzeba jest pomoc podczas najprostszych czynnościach takich jak ubieranie się, przyjmowanie posiłków, czy zachowanie higieny. Już po tym widzimy, że pielęgniarka musi potrafić zajmować się osobom chorą, ale też posiadać specjalistyczną wiedzę, w czym pomagają między innymi kursy pielęgniarskie.


Gdy mowa o takich koniecznych do tej pracy cech charakteru, to na pewno konieczna jest duża ilość empatii. Taka osoba w swojej pracy powinna kierować się dobrem pacjenta jak i być osobą sympatyczną. Oprócz tego ważne, by była silna psychicznie, ponieważ każdego dnia będzie stykać się z cierpieniem ludzi i musi być odporna na nie. Pielęgniarka wszak ma do czynienia z osobami w różnym stanie, jest na przykład specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek, które pracują na oddziałach gdzie leczy się raka.


W tych miejscach faktycznie trzeba posiadać silną psychikę, aby być podporą dla pacjenta, a nie płakać się nad jego stanem. Dla niektórych te umiejętności są niewyobrażalne, dlatego też nie każdy nadaje się do tego zawodu.